Zákaznická podpora 733 734 440, Po-Pá: 8-16:30

Montessori Růžová věž

Dostupnost
Skladem 1 kus
U Vás již 23.8.
Sleva 3%
989 Kč
955 Kč
Kód výrobce
MSI SMV0047-1_S010-1
vrácení zboží
30 dní na vrácení zboží

Růžová věž je symbolem všech montessori pomůcek. Jde o smyslovou pomůcku, při které dítě rychle pochopí, že pracuje pouze s velikostí. Jediný rozdíl mezi všemi kostkami je délka jejich hrany. Když s ní děti začnou pracovat, zjišťují, že se kostky liší také svou váhou. Většina smyslových materiálů připravuje dítě na pozdější práci v matematice. Růžová věž se skládá z 10 různě velkých dřevěných krychlí (kostek) o velikosti hrany 1 cm až 10 cm (větší krychle má hranu vždy o 1 centimetr větší než předchozí menší krychle).

K čemu a pro koho je růžová věž dobrá? 

Pro vizuální a hmatové vnímání velikosti, což postupně vede k abstraktnímu chápání velikostí a následnému inteligentnímu sledování velikosti v prostředí okolo.

K rozvoji schopnosti soustředění, koordinace pohybu a samostatnosti.

K pochopení vnímání posloupnosti.

Nepřímo věž připravuje na desítkovou soustavu v matematice. K dispozici je deset kostek, protože 10 je základem našeho číselného systému. Největší kostka má obsah 1litr vody, nejmenší 1 krychlový centimetr. Dítě se nepřímo připravuje i na koncept třetí odmocniny!

Pomůcka je vhodná pro děti od 2,5 roku do 5 let. Rády s ní ale pracují i větší děti.

Jak s pomůckou pracovat ?

Pozveme dítě k práci "Chtěl/a bys ukázat, jak se pracuje s Růžovou věží ? Společně s dítětem dojdeme k místu, kde jsou kostky uložené na poličce. Krychle po jedné z poličky přeneseme na kobereček, kostky na kobereček pokládáme dle libosti, neseřazujeme. Ukážeme dítěti jak z kostek postavit věž, od největší kostky, až po tu nejmenší. Vezmeme si největší krychli a poměříme ji s ostatními - přistavíme ji k druhé krychli tak, aby se dotýkaly a prstem přejedeme z větší na menší. Poté ji umístíme do levého dolního rohu koberce (aby se dítě mohlo držet hrany koberečku). Stejně pak přiložíme i další krychle, až po nejmenší. Věž potom rozebereme zase jednu kostku po druhé, abychom dítěti ukázali, že věž jen tak nezbortíme, ale že vezmeme do ruky opět každou kostičku zvlášť. Kostky se dají umístit doprostřed (opravdu vznikne rovná, ze všech stran symetrická věž), nebo se dají skládat k jednomu rohu (tím vzniknou potom dvě 1cm široké hrany po stranách krychlí).

Dalšími možnosti práce s pomůckou :

Stavění kostek horizontálně (vedle sebe) - opět buď na střed, nebo do jedné linie.

Řazení kostek poslepu, jen pomocí hmatu

Přiřazování kostkám čísla od 1 do 10.

Hra "zmizení jedné kostky" - kdy učitel jednu kostky z řady vyndá a dítko se snaží zjistit, kde v řadě kostka chybí.

Můžeme zkoušet, zda je možné stavět dvě stejně velké pyramidy.

Stavení krychlí na kartičky s jejich půdorysy. Tyto kartičky si můžete vyrobit obkreslením jednotlivých krychlí.

Stavení různých obrazců  z krychlí.

Kontrola správnosti :

Pohledem.

Hmatem - můžeme dítěti ukázat i kontrolu tím, že po řadě krychlí přejedeme prstem (hmatem se pozná, pokud by někde byl nějaký větší schod), další stupeň kontroly je, že se dá ke každému schodu přiložit nejmenší krychlička.

Specifická slovní zásoba :

Velký, větší, největší, malý, menší, nejmenší, krychle, hrana, roh, základna... a vysvětlujeme jejich pojem.

záruka 2 roky
Věk od 3 do 4 let
Počet dílků 10
materiál Dřevo
Šířka balení 27.60 cm
Výška balení 10.70 cm
Délka balení 17.90 cm
Hmotnost balení 1.55 kg
Pro koho Holky, Předškoláky

Ke stažení